Felieton

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści - sprzedaż poniżej oczekiwań

Patryk Purczyński, 15 listopada 2018 16:38 8

Dyrektor wykonawczy CD Projekt RED Adam Kiciński przedstawił inwestorom krajobraz po premierze Wojny Krwi. Nie jest on tak malowniczy, jak zakładano.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści nie sprzedaje się tak dobrze, jak życzyłyby sobie tego władze CDP RED. - Gra przemówiła do społeczności, co podwyższyło nasze oczekiwania dotyczące sprzedaży. Niestety, jak dotąd te oczekiwania nie zostały spełnione - przyznał dyrektor wykonawczy studia Adam Kiciński na spotkaniu z inwestorami. Dotychczasowe rezultaty nie zachwiały jednak optymizmu związanego ze wspomnianą produkcją.

- Pozostajemy optymistami. Oczekujemy, że Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści będzie sprzedawać się przez wiele lat, nawet pomimo faktu, że początkowa sprzedaż nie pokryła się z naszymi wczesnymi oczekiwaniami - stwierdził Kiciński. Być może wyniki słabsze od oczekiwanych są następstwem ograniczenia sprzedaży wyłącznie do autorskiej platformy CD Projektu, GOG.com.

- Gra pojawiła się najpierw na GOG-u z bardzo prostych powodów. GOG to nasza priorytetowa platforma. Chcieliśmy, by gra najpierw zadebiutowała właśnie tam z uwagi na graczy, którzy nas tam wspierają. Tym niemniej, zasięg GOG-a jest nieporównywalnie mniejszy od tego, jakim dysponuje Steam. Wiemy, że na Steamie jest ogromna społeczność wiedźmińska, dlatego też zdecydowaliśmy się wypuścić grę również tam - wytłumaczył dyrektor wykonawczy CD Projekt RED.

Być może lepszą sprzedaż napędzi ciepłe przyjęcie Wojny Krwi w prasie branżowej. My zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Wiedźmińskich opowieści.

The Division 2 zdominowało marzec w USA
Sekiro: Shadows Die Twice - żadna gra From Software nie sprzedawała się tak dobrze drogą cyfrową
Cyberpunk 2077 różni się obecnie od wersji pokazywanej w sierpniu 2018
Two Worlds II z finalnym rozszerzeniem jeszcze w tym roku - pierwsze konkrety DLC Shattered Embrace
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.