News

Co z premierą Metroid Prime 4? Szef amerykańskiego Nintendo zabiera głos

Patryk Purczyński, 15.11.2018 18:39 0

Choć Metroid Prime 4 został ogłoszony na E3 2017, nadal nie znamy choćby przybliżonego terminu wydania gry. Sytuację tłumaczy Reggie Fils-Aime.

Podczas ubiegłorocznych targów E3 Nintendo ujawniło, że Metroid Prime 4 zmierza na Switcha. Firma pokazała wówczas niewiele zdradzający teaser. Od tamtej pory o grze Wielkie N oficjalnie nie mówi praktycznie nic. Po kilkunastu miesiącach od oficjalnego ogłoszenia tytułu nie jest znany choćby przybliżony termin wydania. - Wewnątrz spółki mamy swoje oczekiwania związane z datą premiery Metroid Prime 4. Nie ogłosiliśmy jej jeszcze, ale produkcja idzie pełną parą - zapewnia szef Nintendo of America, Reggie Fils-Aime.

- Głęboko myślimy o sekwencyjności naszych gier, ale trzeba mieć na uwadze, że Nintendo jest doskonale znane z tego, że dopóki gra nie jest gotowa, będziemy kontynuować jej produkcję by upewnić się co do jej maksymalnej jakości na premierę. Podczas mojego pobytu w Nintendo wydłużyliśmy okres produkcyjny wielu kluczowych tytułów. Koniec końców jest to zawsze słuszna decyzja. Naszym najwyższym priorytetem jest bowiem jakość - dodaje Fils-Aime.

Według niepotwierdzonych informacji z początku bieżącego roku, za prace nad Metroid Prime 4 odpowiada Bandai Namco.

najnowsze