News

Autor Metro 2033, Dmitrij Głuchowski, o Andrzeju Sapkowskim - "niewdzięczny przygłup"

Katarzyna Dąbkowska, 27.10.2018 18:09 16

Głuchowski stwierdził, że Sapkowski jest starym głupcem.

Wiedźmin to bardzo popularna seria książek, ale w zasadzie do niedawna wiedzieli o niej głównie fani w Polsce. Po wielkim sukcesie, jaki osiągnęły gry, jego popularność bardzo wzrosła, również na świecie. Po książkowego Wiedźmina sięgnęło naprawdę dużo osób również poza granicami Polski. To nie przeszkadza Andrzejowi Sapkowskiemu wciąż krytykować wspomnianych produkcji. Postanowił kto skomentować inny pisarz, Dmitrij Głuchowski, autor popularnych powieści z uniwersum Metro 2033.

W wywiadzie dla DTF powiedział, że Andrzej Sapkowski to „stary głupiec”, który najzwyczajniej w świecie „spieprzył”. Głuchowski wierzy, że Sapkowski bardzo żałuje tego, że sprzedał prawa do marki za tak marne pieniądze i teraz po prostu, jak zażartował, żona nie daje mu żyć po nocach domagając się pieniędzy. Stąd jego żądania związane z 60 milionami złotych, które chce wyciągnąć od CD Projekt RED.

Głuchowski nazwał Sapkowskiego „niewdzięcznym przygłupem”, który nie ma świadomości tego, że Netflix, który podpisał umowę na serial głównie poprzez popularność gier Wiedźmin może wycofać się z umowy przez działania Sapkowskiego. Jak powiedział – Netflix bardzo nie lubi problemów z prawem, a Sapkowski może takie sprawić. To nie pierwsza taka wypowiedź Głuchowskiego w stronę polskiego pisarza. Kilka miesięcy temu autor Metro 2033 powiedział o Sapkowskim, że jest „aroganckim sk***ysynem”. Dajcie znać w komentarzach czy zgadzacie się ze słowami Głuchowskiego.

najnowsze