Felieton

Call of Cthulhu w złocie, nowy trailer zapowiada prawdziwy obłęd

Małgorzata Trzyna, 18 października 2018 13:12 1

Gra jest gotowa na premierę 30 października.

Już 30 października do sprzedaży trafi Call of Cthulhu - adaptacja papierowego RPG od Chaosium. Gra właśnie uzyskała status złoty, co oznacza, że możemy spać spokojnie w oczekiwaniu, aż tytuł ten trafi w nasze ręce. Z okazji zbliżającej się premiery, przygotowano także nowy trailer z pochwałami od przedstawicieli prasy, którzy już zdążyli sprawdzić, na czym polega lovecraftowskie szaleństwo.

W grze znajdziemy wspaniały klimat i hipnotyzującą oprawę audiowizualną. Pod względem mechaniki będzie to RPG, w którym musimy znajdować wskazówki, wyciągać wnioski, zadawać pytania mieszkańcom i starać się przetrwać na wyspie Darkwater, gdzie zmierzymy się ze strasznymi stworzeniami, konspiracją i kultami. Umysł detektywa Pierce'a zostanie wystawiony na ciężką próbę. Rozwiązywanie zagadek doprowadzi go na skraj szaleństwa i będzie wydawało się, że śmierć to najlepsze rozwiązanie. Nie będziemy mieli pewności, czy wszystko jest prawdą, czy iluzją. Tymczasem Wielki Śniący przygotowuje się do przebudzenia...

Call of Cthulhu zmierza na PC, PS4 i Xboksa One. Przed sięgnięciem po ten tytuł na PC warto sprawdzić wymagania sprzętowe.

Life is Strange 2: Episode 2 "Rules" - zwiastun premierowy
Znamy datę premiery Conarium na konsolach
Stellaris: Console Edition z datą premiery na PlayStation 4 i Xbox One
Pokémon: Detective Pikachu z żartami o pierdzeniu - będzie kiczowato, ale zabawnie
najnowsze