News

The Coalition zapewnia: "w Gears 5 pokażemy, na co naprawdę nas stać"

Patryk Purczyński, 15.10.2018 19:17 0

W Gears of War 4 The Coalition wolało postępować ostrożnie, by nie zepsuć sprawdzonej formuły. Teraz nadeszła pora na powiew świeżości.

Gears 5 nie będzie pierwszą odsłoną serii Gears of War, która wyjdzie spod ręki ludzi z The Coalition, ale jeśli zawierzyć zapowiedziom szefa studia, dopiero w tej części jego ludzie w pełni rozwiną skrzydła. - Naprawdę chcemy pokazać, co zamierzamy zrobić z tą marką i w jakim kierunku z nią pójść. Niezależnie od tego czy chodzi o zmianę mechaniki, podejście do fabuły czy wykonania pewnych aspektów sterowania i rozgrywki, a nawet zupełnie nowego rodzaju rozgrywki w produkcji na urządzenia przenośne i Gears Tactics na PC - mówi Rod Fergusson na kanale Nerdbunker na Youtubie.

W Gears of War 4, wydanym w 2016 roku, The Coalition postąpiło nieco zachowawczo. - Byliśmy nowym zespołem, nowym studiem, Gears powracało na rynek po dłuższej pauzie i nie chcieliśmy za dużo namieszać w formule. Nie chcieliśmy za dużo zmieniać, ponieważ pragnęliśmy udowodnić, że możemy stworzyć autentyczne doznania rodem z Gears of War. Teraz, gdy nam się to już udało i ludzie zaakceptowali Gears 4, w kolejnej części mamy okazję wdrożyć coś nowego - dodaje szef The Coalition.

Premiera Gears 5 wstępnie zaplanowana jest na przyszły rok. Gra będzie dostępna na pecetach i Xboksie One.

najnowsze