Gigabyte ogłasza cztery karty grafiki GeForce RTX w ofercie marki AORUS

LM, 10 października 2018 16:15 0

Na razie ujawniono jedynie modele chłodzone powietrzem, ale już niedługo Tajwańczycy zaprezentują karty wykorzystujące chłodzenie cieczą.

Gigabyte ujawnił, że zamierza udostępnić w ramach swojej gamingowej marki AORUS cztery modele niereferencyjnych kart grafiki GeForce RTX 20xx - AORUS GeForce RTX 2080 Ti XTREME 11G, AORUS GeForce RTX 2080 Ti 11G, AORUS GeForce RTX 2080 XTREME 8G oraz AORUS GeForce RTX 2080 8G. Na razie nie dowiedzieliśmy się jeszcze, jakie taktowania zaoferują zegary poszczególnych modeli w trybach bazowych i Turbo, ale niemal pewne jest, że tajwański producent w autorskich konstrukcjach nie będzie podkręcał zegarów pamięci, które będą pracować z częstotliwością 14 000 MHz.

W każdym przypadku mamy do czynienia z potężnymi, trzyslotowymi konstrukcjami chłodzonymi radiatorem wyposażonym w cztery miedziane rurki cieplne, metalowy backplate i trzy 100-milimetrowe wentylatory w standardzie Windforce. Producent chwali się efektownym podświetleniem RGB na łopatkach wentylatorów; siedmioma wyjściami wideo – 3x HDMI 2.0 b, 3x DisplayPort 1.4 i jednym USB typu C; oraz wykorzystaniem komponentów najwyższej jakości, co ma przełożyć się na dłuższą żywotność sprzętu.

Nie wiadomo kiedy karty trafią na rynek ani ile przyjdzie nam za nie zapłacić. Przy okazji Gigabyte zapowiedział, że już niedługo ujawni RTX-y w ofercie AORUS, które wykorzystają system chłodzenia cieczą.

Control, The Outer Worlds i gry Quantic Dreams - Epic Games ujawniło listę nadchodzących tytułów, które ominą Steam
Call of Duty: Black Ops 4 – nowa mapa trybu zombie Ancient Evil z datą premiery
Nowy Bulletstorm lub Duke Nukem od Gearboksu na PAX East?
Rockstar Games ujawniło najbliższe plany na rozwój Red Dead Online
najnowsze