News

Czerwony Wariant - nowa książka z Uniwersum Metro 2035 ukaże się za tydzień

gram.pl, 09.10.2018 14:36 0

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana świata stworzonego przez Glukhovsky'ego, który chciałby dowiedzieć się więcej o postapokaliptycznym roku 2035.

Już 17 października dzięki wydawnictwu Insignis na półki księgarń trafi Czerwony Wariant - nowa książka z Uniwersum Metro 2035. Autor, Siergiej Niedorub, powoli, w przemyślany sposób buduje napięcie i nie sięga po tanie, grające na emocjach chwyty. W książce wiele miejsca poświęcił zagadnieniom politycznym ekonomicznym i społecznym kijowskiego metra oraz analizie relacji międzyludzkich, jakie łączą grupę bohaterów. Jest to także powieść o teoriach spiskowych nieustannie wpływających na formowanie rzeczywistości. Głównym bohaterem nie jest stalker ani wojownik, lecz nauczyciel, Jon, dzięki czemu możemy spojrzeć na postapokaliptyczny świat i jego funkcjonowanie po wojnie z innej perspektywy.

Metro w Kijowie. Zaprojektowane i zbudowane, by w razie nuklearnej wojny zachować jednolity system organizacji. Szczęśliwie spełniło swoje zadanie, po konflikcie atomowym unikając rozdrobnienia stacji na wiele pomniejszych i rywalizujących ze sobą frakcji. Jest jednak małe ale. W równaniu zjednoczonej postapokaliptycznej społeczności brakuje całej czerwonej linii. Zawalonej gruzem i całkowicie niedostępnej.

Rok 2035, Krzyż. Wspólnota obu ocalałych linii pokojowo egzystuje. Tunele, w większości wolne od zagrożeń nowego świata, są wybawieniem dla ludzi, którzy borykają się jednak z innymi problemami. Przeludnieniem. Biedą.

Stalkerzy Krzyża znajdują nieznanego człowieka, a odkrycie prawdy o jego pochodzeniu staje się motorem napędowym niezwykłej historii.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.