News

Czerwony Wariant - nowa książka z Uniwersum Metro 2035 ukaże się za tydzień

gram.pl, 09.10.2018 14:36 0

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana świata stworzonego przez Glukhovsky'ego, który chciałby dowiedzieć się więcej o postapokaliptycznym roku 2035.

Już 17 października dzięki wydawnictwu Insignis na półki księgarń trafi Czerwony Wariant - nowa książka z Uniwersum Metro 2035. Autor, Siergiej Niedorub, powoli, w przemyślany sposób buduje napięcie i nie sięga po tanie, grające na emocjach chwyty. W książce wiele miejsca poświęcił zagadnieniom politycznym ekonomicznym i społecznym kijowskiego metra oraz analizie relacji międzyludzkich, jakie łączą grupę bohaterów. Jest to także powieść o teoriach spiskowych nieustannie wpływających na formowanie rzeczywistości. Głównym bohaterem nie jest stalker ani wojownik, lecz nauczyciel, Jon, dzięki czemu możemy spojrzeć na postapokaliptyczny świat i jego funkcjonowanie po wojnie z innej perspektywy.

Metro w Kijowie. Zaprojektowane i zbudowane, by w razie nuklearnej wojny zachować jednolity system organizacji. Szczęśliwie spełniło swoje zadanie, po konflikcie atomowym unikając rozdrobnienia stacji na wiele pomniejszych i rywalizujących ze sobą frakcji. Jest jednak małe ale. W równaniu zjednoczonej postapokaliptycznej społeczności brakuje całej czerwonej linii. Zawalonej gruzem i całkowicie niedostępnej.

Rok 2035, Krzyż. Wspólnota obu ocalałych linii pokojowo egzystuje. Tunele, w większości wolne od zagrożeń nowego świata, są wybawieniem dla ludzi, którzy borykają się jednak z innymi problemami. Przeludnieniem. Biedą.

Stalkerzy Krzyża znajdują nieznanego człowieka, a odkrycie prawdy o jego pochodzeniu staje się motorem napędowym niezwykłej historii.

najnowsze