News

Google zapowiedziało własną usługę strumieniowania gier - Project Stream

LM, 03.10.2018 11:49 0

Rozgrywka ma być możliwa z poziomu przeglądarki Google Chrome.

Firma Google ogłosiła, że już za dwa dni – 5 października – zamierza uruchomić zamknięte testy własnej usługi skupiającej się na strumieniowaniu rozgrywki. Inicjatywa obecnie znana pod nazwą Project Stream ma zaoferować możliwość zabawy z pecetowymi produkcjami z poziomu przeglądarki internetowej Google Chrome w rozdzielczości Full HD z wydajnością stałych sześćdziesięciu klatek na sekundę. Pierwszą produkcją obsługującą wspomnianą funkcje ma być najnowszy tytuł Ubisoftu – Assassin's Creed Odyssey.

Testy zarezerwowane są wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, więc jeśli macie okazję przebywać aktualnie na terytorium USA, macie ukończone 17 lat i korzystacie ze stabilnego łącza internetowego o przepustowości od 25 Mb/s, to pod tym adresem znajdziecie stosowny formularz zgłoszeniowy.

Trudno ocenić jak dalece nowa inicjatywa amerykańskiego przedsiębiorstwa zmieni układ sił na rynku, więc pozostaje czekać na wyniki wspomnianych testów i konkrety związane z prowadzeniem oraz rozwojem usługi.

najnowsze