THQ Nordic nabyło prawa do Alone in the Dark

LM
2018/09/19 19:45
4
0

Szwedzi wpadli w szał zakupów.

THQ Nordic poinformowało o przejęciu praw do produkcji gier związanych z zapoczątkowaną jeszcze w 1992 roku serią survival horrorów Alone in the Dark. Obok tego szwedzki wydawca dodał do swojego portfolio wojenną strategię czasu rzeczywistego Act of War. Obie marki należały wcześniej do Atari. Oczywiście przy okazji nie doczekaliśmy się żadnych konkretnych zapowiedzi, ale łatwo zgadnąć, że THQ Nordic planuje wskrzesić nieco zapomniane już IP.

THQ Nordic nabyło prawa do Alone in the Dark

Alone in the Dark ostatni raz pojawiło się na rynku w 2008 roku dla PC i konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360, a za produkcję rzeczonej odsłony odpowiada studio Eden Games (serie V-Rally oraz Test Drive Unlimited). Act of War zadebiutowało w 2005 roku wyłącznie na PC, a grę wyprodukowało francuskie studio Eugen Systems (Wargame, R.U.S.E oraz Steel Division).

GramTV przedstawia:

Tylko w minionym miesiącu THQ Nordic przejęło prawa do takich tytułów jak Kingdoms of Amalur oraz TimeSplitters i Second Sight. Dodatkowo na początku roku szwedzka firma wchłonęła holding KOCH Media, przejmując jednocześnie wydawnictwo Deep Silver i prawa do takich marek jak Metro, Saints Row czy Dead Island.

Komentarze
4
MisioKGB
Gramowicz
20/09/2018 10:05

Fajnie, ostatnia część była bardzo fajna, no i ten epicki soundtrack :)

Mati-PL1993
Gramowicz
20/09/2018 09:51

Ja jak na razie mam zaufanie do THQ, szczególnie do, niestety nie istniejącego już, oddziału amerykańskiego, który zazwyczaj wypuszczał co najmniej dobre gry. Do teraz pamiętam jak pracownicy któregoś ze studiów pod ich skrzydłami mówili że jest im dobrze bo THQ nie naciska i daje tyle czasu ile naprawdę twórcy potrzebują. Moim zdaniem bardzo dobrze obrali cel na odświeżenie/przywrócenie starych dobrych marek i jeśli to zrobią naprawdę dobrze, z poszanowaniem, to może być strzał w 10.

Pozdrawiam

No ja nadal mam wielkie obawy... Obawiam się, że THQ Nordic ma zamiar wyciągnąć z każdego z tych świetnych IP trochę grosza, wypuści mniejsze lub większe crapy i będzie się zgadzało.

Nie mniej jednak i tak kibicuję, bo z wielu z tych świetnych serii można stworzyć genialny segment AA, którego aktualnie brakuje między indykami i "triple ejem". Na to liczę. Wrócilibyśmy tym samym do czasów "małych hitów" ;) 
Trwa Wczytywanie