Felieton

THQ Nordic nabyło prawa do Alone in the Dark

LM, 19 września 2018 19:45 4

Szwedzi wpadli w szał zakupów.

THQ Nordic poinformowało o przejęciu praw do produkcji gier związanych z zapoczątkowaną jeszcze w 1992 roku serią survival horrorów Alone in the Dark. Obok tego szwedzki wydawca dodał do swojego portfolio wojenną strategię czasu rzeczywistego Act of War. Obie marki należały wcześniej do Atari. Oczywiście przy okazji nie doczekaliśmy się żadnych konkretnych zapowiedzi, ale łatwo zgadnąć, że THQ Nordic planuje wskrzesić nieco zapomniane już IP.

Alone in the Dark ostatni raz pojawiło się na rynku w 2008 roku dla PC i konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360, a za produkcję rzeczonej odsłony odpowiada studio Eden Games (serie V-Rally oraz Test Drive Unlimited). Act of War zadebiutowało w 2005 roku wyłącznie na PC, a grę wyprodukowało francuskie studio Eugen Systems (Wargame, R.U.S.E oraz Steel Division).

Tylko w minionym miesiącu THQ Nordic przejęło prawa do takich tytułów jak Kingdoms of Amalur oraz TimeSplitters i Second Sight. Dodatkowo na początku roku szwedzka firma wchłonęła holding KOCH Media, przejmując jednocześnie wydawnictwo Deep Silver i prawa do takich marek jak Metro, Saints Row czy Dead Island.

Uczestnicy Games Clash Entertainment powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
Główny projektant KOTOR-a i Dragon Age: Origins – James Ohlen – poprowadzi nowe studio Wizards of the Coast
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.