News

THQ Nordic przejmuje prawa do Kingdoms of Amalur

Małgorzata Trzyna, 06.09.2018 16:34 4

Szykuje się zremasterowana wersja Kingdoms of Amalur: Reckoning, sequel, a może jedno i drugie?

THQ Nordic ogłosiło, że przejęło prawa do marki Kingdoms of Amalur od 38 Studios, jak również przejęło prawa do Amalur, które jest oparte na odwołanym MMORPG Copernicus. Przejęcia dokonało THQ Nordic AB z siedzibą w Karlstadzie w Szwecji, natomiast takimi zadaniami, jak sprzedaż, dystrybucja, planowanie sequeli i nowej zawartości zajmie się THQ Nordic GmbH w Wiedniu (Austria). Możemy zatem zgadywać, że już niebawem zostanie zapowiedziany remaster Kingdoms of Amalur: Reckoning, sequel gry lub wskrzeszenie odwołanego MMORPG Copernicus.

Kingdoms of Amalur: Reckoning ukazało się w 2012 roku. Gra zebrała bardzo pozytywne oceny (87% pozytywnych recenzji na Steam). Tytuł ten oferuje ogromny świat do eksploracji i rozbudowaną warstwę fabularną. W grze wcielamy się w wojownika, który jako pierwszy został wskrzeszony i wyrwany ze szponów śmierci. Ponieważ bohater nie ma własnego przeznaczenia, może wykorzystać ten fakt, by wziąć los w swe ręce i ocalić pogrążony w wojnie świat. W grze możemy rozwijać postać, dobierając umiejętności i wyposażenie w zależności od naszego stylu rozgrywki.

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.