News

Sony blokuje cross-play dla PS4, bo jest to najlepsza konsola do gry

Katarzyna Dąbkowska, 04.09.2018 15:08 3

Tak przynajmniej twierdzi Kenichiro Yoshida.

Cross-play to funkcja, która pozwala grać online w różne tytuły z użytkownikami innych marek konsol czy PC. I tak przykładowo grając w Fortnie możemy znaleźć się na tym samym serwerze z grającymi chociażby na Xboksie One, Switchu czy PlayStation 4. Ach, nie. Właśnie, że nie. Sony jest niezwykle oporne pod tym względem i nie oferuje możliwości wspólnego grania z użytkownikami, którzy korzystają z innych marek konsol. Jeśli myśleliście, że wkrótce może się to zmienić, nie mogliście się bardziej pomylić. Podczas targów IFA Kenichiro Yoshida tak powiedział o opcji wprowadzenia cross-playu do konsol PlayStation:

Jeśli chodzi o rozgrywki cross-platformowe, to uważam, że PlayStation jest najlepszym miejscem do grania. Twierdzimy, że Fortnite jest najlepsze w połączeniu z PlayStation 4. Ale tak naprawdę dodaliśmy taką opcję dla PC i kilku innych platform, ponieważ kierujemy się tym, co najlepsze dla użytkownika. To jest nasze podejście do tego tematu.

W Fortnite na PlayStation 4 nie zagracie więc z użytkownikami Xboksów czy najnowszej konsoli Nintendo. Co więcej, jeśli korzystacie z konta, na którym choć raz zagraliście na PlayStation 4, nie będziecie mogli go uruchomić na innych platformach. Sony zablokowało taką ewentualność.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.