Felieton

Thronebreaker: The Witcher Tales – kampania fabularna Gwinta doczeka się samodzielnej gry

LM, 30 sierpnia 2018 10:40 1

Tytuł zmierza na PC i konsole ósmej generacji.

Podczas konferencji podsumowującej wyniki finansowe za pierwszą połowę 2018 roku grupy CD Projekt ogłoszono, że zapowiedziana w minionym roku kampania fabularna gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana ukaże się jako samodzielny tytuł. Ten ukaże się na rynku jako Thronebreaker: The Witcher Tales i chociaż nie poznaliśmy jeszcze konkretnej daty premiery ani ceny gry, to potwierdzono, że zmierza ona na komputery osobiste i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Thronebreaker: The Witcher Tales położy szczególnie duży nacisk na zaprezentowaną opowieść, ale podczas zabawy nie zabraknie konfrontacji z przeciwnikami, które zostaną zrealizowane w formie pojedynków karcianych w Gwinta. Całość powinna przykuć nas do ekranów na około 30 godzin. Warto dodać, że chociaż zakup Thronebreakera odblokuje szereg bonusów w Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana na czele z dodatkowymi kartami, to oba tytuły nie będą ze sobą bezpośrednio powiązane.

ESRB zaklasyfikowało Borderlands Game of the Year
Sekiro: Shadows Die Twice to nie Soulsy, lecz gra jest bardzo satysfakcjonująca - przegląd ocen
CD Projekt zamierza ukończyć do 2021 roku jeszcze jedną, wysokobudżetową grę
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to opowieść o politycznej walce sztuki z komercjalizacją, tradycji z nowoczesnością
najnowsze