News

Onimusha powraca! Zapowiedziano remaster Onimusha: Warlords na PC i konsole

LM, 28.08.2018 17:55 0

Odświeżona wersja gry ukaże się w połowie stycznia na najważniejszych platformach sprzętowych.

Dobra wiadomość dla fanów serii Onimusha. Firma Capcom zupełnie niespodziewanie ogłosiła, że na początku 2019 roku zadebiutuje zremasterowana wersja gry Onimusha: Warlords. Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym tytuł ukaże się 15 stycznia równocześnie na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Remaster wyceniono na niespełna 20 dolarów (ok. 72 PLN) i według zapowiedzi Capcomu w Europie dostępny będzie wyłącznie za sprawą cyfrowej dystrybucji, podczas gry w Ameryce doczeka się fizycznego wydania na PlayStation 4 i Xboksie One.

Zremasterowana wersja oryginalnie wydanej w 2001 roku produkcji zaoferuje nam szereg nowinek – wszystkie elementy składające się na oprawę wizualną gry otrzymały stosowne usprawnienia dla uzyskania wyższej jakości obrazu; tytuł otrzyma też nową opcję wyświetlania – 16:9 oraz wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych; łatwy poziom trudności będzie dostępny od samego początku, co powinno obniżyć próg wejścia dla nowych graczy. Obok tego twórcy postarali się o nowe opcje sterowania, dzięki którym będziemy poruszać się przy pomocy gałek analogowych. Na dokładkę oryginalna oprawa audio obejmująca ścieżkę dźwiękową, dźwięki i wypowiedzi bohaterów została nagrana na nowo. Cóż, nie da się ukryć, że jest to idealna okazja dla młodszych graczy na poznanie nieco leciwej już serii.

Onimusha: Warlords oryginalnie zadebiutowała w marcu 2001 roku na konsolach PlayStation 2, by rok później trafić na Xboksa, a w 2003 roku na PC.

najnowsze