Felieton

Guild Wars 2 świętuje 6. urodziny, zapowiedziano Sezon 5

Małgorzata Trzyna, 28 sierpnia 2018 15:01 0

ArenaNet przygotowała trailer, infografikę z podsumowaniem minionych lat oraz udostępniła screeny pokazujące rocznicową zbroję.

28 sierpnia 2012 zadebiutowało Guild Wars 2. Dziś gra świętuje szóstą rocznicę istnienia, a to doskonała okazja, by podsumować, co działo się w minionych latach i ogłosić, co czeka graczy w przyszłości. Od dnia premiery ArenaNet wydała 37 epizodów Living World, podzielonych na cztery sezony, dzięki czemu gra stała się dwukrotnie bardziej rozbudowana niż na początku. Dodano także 120 nowych utworów muzycznych, przygotowanych z myślą o Living World, jak równieć ponad 650 osiągnięć.

W miarę rozwoju gry, twórcy dodawali nowe odcinki fabularne, lokacje, rajdy i fraktale, organizowali sezonowe festiwale, wprowadzali poprawki w balansie i usprawnienia w PvP. W ostatniej aktualizacji dodano nowego wierzchowca. Na załączonym wideo twórcy ogłosili, że tuż po zakończeniu Sezonu 4 rozpocznie się Sezon 5, a to oznacza, że możemy liczyć na kolejne, darmowe epizody (wystarczy zalogować się do gry, by uzyskać bezpłatnie dostęp do ostatnio wydanego epizodu - jeśli przegapimy okazję, za odblokowanie danego epizodu musimy uiścić pewną opłatę w walucie premium).

Rozmaite ciekawostki związane z grą znajdziecie na załączonej infografice. Dziś o 21:00 na Twitch.tv odbędzie się także transmisja związana z szóstą rocznicą istnienia gry.

Guild Wars 2 otrzyma w kolejnym epizodzie ósmego już wierzchowca - smoka Skyscale
Warframe ma niemal 50 milionów graczy, twórcy świętują 6 rocznicę istnienia gry
PlayStation 2 stuknęło 19 lat
Guild Wars 2: Path of Fire wkrótce z nowym wierzchowcem
najnowsze