News

Rainbow Six Siege - przygotowanie wersji na Nintendo Switch jest niemożliwe

Małgorzata Trzyna, 20.08.2018 14:24 0

Decydują względy techniczne - gra bardzo obciąża procesor.

W dobie, kiedy bardzo wiele gier trafia na Switcha, pojawiają się pytania, czy możliwe jest przygotowanie portów takich tytułów, jak Assassin's Creed czy Rainbow Six. Alexandre Remy, dyrektor marki Rainbow Six Siege, powiedział w rozmowie z Metro Game Central, że stworzenie gry w wersji na Nintendo Switch jest niemożliwe. Decydują względy techniczne.

- Ograniczenia techniczne są zbyt duże, zwłaszcza problematyczne jest utrzymanie stabilnej liczby 60 klatek na sekundę, co w połączeniu ze zniszczeniami bardzo obciąża procesor. Switch jeszcze nie jest konsolą, która to obsłuży. To prawda, że Rainbow Six to gra, w której chcemy powiększać liczbę graczy, ponieważ im więcej graczy, tym lepsza jest cała gra oraz powiązane z nią usługi. Zatem jeśli pojawi się kiedyś możliwość wydania na nowych platformach czy sprzęcie, prawdopodobnie z niej skorzystamy.

Obecnie Ubisoft skupia się na wspieraniu Rainbow Six Siege, które ukazało się w 2015 roku. Poniżej znajdziecie zwiastun nowego sezonu - operacji Grim Sky:

najnowsze