News

Pokemon Quest zarobiło 8 mln dolarów na iOS i Androidzie w miesiąc od debiutu

Katarzyna Dąbkowska, 16.08.2018 10:31 0

Badania SensorTower nie uwzględniają Nintendo Switch.

Pokemon Quest z pewnością nie powtórzy wielkiego sukcesu jakim wciąż jest Pokemon Go, ale, jak się okazuje, jest również świetnym sposobem na zarobek. Jak donosi serwis SensorTower, gra zdołała zarobić w pierwszym miesiącu od premiery osiem milionów dolarów. Chodzi tutaj jednak jedynie o wersję na urządzenia mobilne z iOS i Androidem.

Pokemon Quest pojawił się na Nintendo Switch oraz sprzętach z systemem iOS i Android. Badania SensorTower skupiają się jednak jedynie na wersjach na smartfony i tablety. Wychodzi z nich, że w produkcja zarobiła 8 milionów dolarów w pierwszym miesiącu, z czego zyski z urządzeń Apple'a były najwyższe i wynosiły aż 66% całej kwoty. W przypadku sprzętów z Androidem było to 44%.

Pokemon Quest zarobiło najwięcej w dniu 30 czerwca, bo aż 580 tysięcy dolarów. W samym pierwszym tygodniu kwota ta wynosiła 3 miliony dolarów. Dane, jak to już zostało wspomniane, nie odnoszą się do wersji na konsolę Nintendo Switch. Wiemy już natomiast, że pobrało ją przynajmniej milion użytkowników. Sama produkcja jest dostępna w modelu free2play. Oznacza to, że pobierzemy ją za darmo, ale napotkamy mikropłatności. Więcej o grze przeczytacie w naszej recenzji.

najnowsze