Felieton

Quake Champions dostępne w modelu free-to-play

LM, 11 sierpnia 2018 12:05 2

Data premiery finalnej wersji wciąż nie została ujawniona.

Podczas QuakeCon 2018 deweloperzy z id Software ogłosili, że najnowsza gra powiązana z kultową marką studia – Quake Champions – oficjalnie przechodzi na model free-to-play. Wszyscy zainteresowani już teraz mogą pobrać grę na PC i bawić się bez ograniczeń, mając na uwadze, że tytuł nie zakończył jeszcze swojej przygody w usłudze Wczesnego Dostępu.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami finalna wersja Quake Champions miała być dostępna bezpłatnie, oczywiście dopiero po opuszczeniu usługi Early Access. Wygląda jednak na to, że twórcom nie udało się zbudować odpowiedniej bazy graczy, na co oczywisty wpływ miała stosunkowo wysoka cena gry we Wczesnym Dostępie. Po kilku eksperymentach z darmowymi weekendami czy rozdaniu darmowych kopii podczas E3 2018 wydawca zdecydował się znacznie szybciej przejść na model free-to-play.

Docelowo gra umożliwia zabawę z wykorzystaniem dwóch darmowych bohaterów – Ranger i Scalebearer, a pozostałych czempionów możemy odblokować za zgromadzoną podczas zabawy walutę gry. W sprzedaży jest jednak także The Champions Pack, który zgodnie z nazwą oferuje natychmiastowy dostęp do pełnej puli bohaterów, także tych, którzy trafią do gry w kolejnych aktualizacjach.

Quake Champions dostępne jest wyłącznie na PC.

Sharkoon wprowadził na rynek mysz Drakonia II
AMD z dużą aktualizacją sterownika Radeon Software Adrenalin – 2019 Edition 18.12.2
Nvidia z nową wersją sterownika Game Ready – Final Fantasy XV otrzymało wsparcie dla DLSS
Hunt: Showdown z trybem szybkiej gry po najnowszej aktualizacji
najnowsze