Felieton

Red Dead Redemption 2 z gameplayem i masą informacji

Katarzyna Dąbkowska, 09 sierpnia 2018 17:23 3

Rockstar w końcu pokazało nam grę.

Zdecydowanie jedną z najważniejszych produkcji tego roku jest Red Dead Redemption 2. Jak twierdzą analitycy, pomimo tego, że tytuł ten trafi do sprzedaży pod koniec roku i ominie PC, będzie to najlepiej sprzedająca się gra 2018 roku. Rockstar Games jak zwykle powściągnęło język i do tej pory „nakarmiło” fanów produkcji jedynie krótkimi trailerami. Teraz jednak w końcu możemy przyjrzeć się bliżej gameplayowi z gry.

Podczas oglądania gameplayu można usłyszeć, że Rockstar skupiło się na stworzeniu ogromnego, otwartego i głębszego świata niż w przypadku poprzedniej części. Będzie on bardziej interaktywny. Sama historia będzie skupiała się na pewnym banicie, Arthurze Morganie.

Produkcja pokaże nam pogranicze nowego i starego świata, kiedy ludzie wyjęci spod prawa zaczęli powoli odchodzić do lamusa. Podczas rozgrywki będziemy przemierzać lasy, góry, bagna, stepy czy pustynie. Za każdym razem, kiedy gang naszego bohatera będzie zmieniał lokacje, będziemy rozwijać nową bazę. Tam nasi sprzymierzeńcy będą mogli zjeść, odpocząć i pograć w gry. Poza naszym obozem będziemy mogli wchodzić w interakcje z otaczającym nas światem. Konflikty będą mogły zostać zażegnane lub poważniejsze - zależnie od naszych decyzji. Można również będzie nawiązywać przyjaźnie.

Według Rockstara strzelanie i walka zostały znacznie poprawione. Każda z broni będzie się różnić od siebie. Gracz będzie musiał zawiązać więź ze swoim koniem – im lepsza więź, tym lepsza kontrola w stresujących sytuacjach. Niektóre gatunki będą lepiej zachowywać się w pewnych zadaniach. W siodle będziemy mogli ukrywać dodatkową broń. Będziemy mogli również polować, by zdobywać jedzenie i surowce. Twórcy zapowiedzieli również kolejny gameplay. Zobaczymy go już niedługo. Sama gra pojawi się dopiero 26 października.

Left Alive - nowy trailer z fragmentami rozgrywki, czyli rozwałka w ogarniętym wojną mieście
Red Dead Redemption 2 - Reggie bardzo chciałby zobaczyć grę na Nintendo Switch
Nowy gameplay z Beyond Good & Evil 2!
Red Dead Online - błąd w grze ujawnia nowe tryby rozgrywki
najnowsze