News

F1 2018 z nowym zwiastunem pokazującym oprawę, nowe funkcje i głębię rozgrywki

Małgorzata Trzyna, 31.07.2018 17:07 0

Codemasters obiecuje najbardziej kompleksowe i realistyczne ujęcie królowej sportów motorowych, jakie do tej pory pojawiło się w grach.

Pierwszy gameplay z F1 2018 mieliśmy okazję obejrzeć już w maju, kolejny - podczas E3 2018. Codemasters udostępniło dziś kolejny gameplay-trailer, by pokazać oprawę, nowe funkcje i głębię rozgrywki.

W F1 2018 znajdziemy tryb kariery, w którym możemy wybrać rywala oraz zadecydować o zmianach barw. Po raz pierwszy zostaną uwzględnione zmiany w przepisach zachodzące z sezonu na sezon. Gra oferuje liczne opcje rozbudowy i rozwoju bolidu, każdy z teamów F1 ma unikalne drzewko technologii, a stosowane rozwiązania mają własne zalety i wady.

Codemasters zadbało również o rozwój strony technicznej gry, w tym takich elementów, jak system przyczepności wirtualnych bolidów (na bazie danych z realnych torów), precyzyjne odwzorowanie fizyki podwozia i obsługiwany manualnie system ERS. Bolidy historyczne prowadzi się inaczej niż z tegorocznego sezonu ze względu na inny stopień opływowości i inne reakcje na opór powietrza. Podniesiono także jakość oprawy wizualnej, dodając środowiskową mgłę, efekt ciepłego powietrza wydobywającego się z silników czy efekty cząsteczkowe towarzyszące np. wypadnięciu z toru.

W trybie wieloosobowym wprowadzono system Super License, by usprawnić dobór uczestników w wyścigach online. W zależności od umiejętności gracza i jego stylu jazdy, będą dobierani rywale o podobnych charakterystykach.

Premiera F1 2018 już 24 sierpnia 2018. Gra zmierza na PC, PS4 i Xboksa One.

najnowsze