Felieton

W The Universim wcielimy się w boga zarządzającego planetą już pod koniec sierpnia

Małgorzata Trzyna, 18 lipca 2018 13:19 0

W grze poprowadzimy naszą cywilizację przez wieki, równocześnie bawiąc się swym stworzeniem.

The Universim trafi na Steam już pod koniec sierpnia. W grze poprowadzimy cywilizację od skromnych początków - będziemy mogli patrzeć, jak się rozwija i opiekować się nią aż do czasów podboju kosmosu i kolonizacji innych planet. Będziemy mogli być bogami dobrymi, złymi lub czymś pomiędzy; karać niewiernych, sprowadzać katastrofy czy posyłać nieszczęsne stworzenia na orbitę.

Pod naszą opieką znajdą się Nuggety - kruche istoty, którym będziemy musieli zapewnić jedzenie, wodę czy rozrywki. Problem w tym, że pod pojęciem rozrywki Nuggety rozumieją też wysadzanie różnych rzeczy w powietrze. Podczas zabawy będziemy musieli uważać na ekosystem planety. Przykładowo, wycięcie drzew przełoży się na wyższy poziom zanieczyszczeń i doprowadzi do globalnego ocieplenia, zaś polując beztrosko na zwierzęta, możemy doprowadzić do wyginięcia całych gatunków. Na każdej planecie będziemy musieli zmierzyć się z katastrofami naturalnymi - tornadami czy trzęsieniami ziemi. Twórcy zadbali także o cykl dnia i nocy oraz zmieniające się pory roku, które wpłyną na rozgrywkę. Ekipa podkreśla, że jej celem było zaoferować klasyczne funkcje znane z gier o zabawie w boga, ale też wzbogacić swe dzieło o nowe pomysły.

- Dla naszego zespołu wydanie gry na Steam to kamień milowy. Podczas prac korzystaliśmy z pomocy społeczności, by zapewnić jak najlepsze wrażenia z rozgrywki i spełnić oczekiwania. Była to długa droga, ale jesteśmy dumni z tego, jak daleko zaszliśmy. W grę włożyliśmy mnóstwo serca, by stworzyć unikatowy tytuł zapewniający świetną zabawę - podkreśla Alex Koshelkov, założyciel i szef Crytivo.

The Universim ukaże się na Steam w Early Access 28 sierpnia.

PlayStation 5 najwcześniej w kwietniu 2020 roku
Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
najnowsze