News

Nintendo Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą tego roku - twierdzi NPD

Katarzyna Dąbkowska, 12.07.2018 16:23 0

Sprzęt sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Nintendo Switch może nie jest zbyt popularne w Polsce, jednak w innych częściach świata sprzedaje się jak świeże bułeczki. Wielkie N już zapowiedziało, że chce sprzedać 20 milionów tych konsol do końca tego roku finansowego i potwierdziło, iż jest na dobrej drodze do spełnienia tych obietnic. Świetnie sprzedaje się również PlayStation 4, a ostatnio coraz lepiej rozchodzi się również Xbox One. NPD podaje jednak do wiadomości, że to konsola Wielkiego N, według nich, ma największe szanse na to, aby być najchętniej kupowanym sprzętem tego roku. Powodem ma być wiele ciekawych gier, jakie pojawią się w czwartym kwartale na Switchu.

Napędzane przez premiery Pokemon: Let's Go, Pikachu, Pokemon: Let's Go, Eevee i Super Smash Bros. Ultimate, Nintendo Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą czwartego kwartału w sprzedaży jednostkowej, jednocześnie przenosząc platformę na pierwsze miejsce podium wśród najlepiej sprzedających się konsol roku.

Mat Piscatella z NPD twierdzi, że najlepiej sprzedającymi się grami tego roku będą Red Dead Redemption 2, a także Call of Duty: Black Ops 4, Battlefield V, NBA 2K19 i Far Cry 5. O ile Rockstar nie zdecyduje się na opóźnienie premiery. Aktualnie RDR 2 zapowiadane jest na 28 października.

najnowsze