Felieton

Shadows: Awakening - nowe, 7-minutowe wideo przybliża mechanikę rozgrywki

Małgorzata Trzyna, 16 czerwca 2018 16:09 0

W Shadows: Awakening zagramy pod koniec sierpnia.

Kalypso Media udostępniło nowe, blisko 7-minutowe wideo z RPG z "taktyczną walką w czasie rzeczywistym" - Shadows: Awakening, następcy Shadows: Heretic Kingdoms. Gra pozwoli poznać ciąg dalszy historii przedstawionej w Heretic Kingdoms (opowieść ta miała pojawić się Księdze 2, która jednak nie powstała), ale twórcy obiecują też bardziej rozwinięty, nowy wątek fabularny, dzięki czemu "Shadows: Awakening nie jest sequelem, ale pełnym, kompletnym doświadczeniem".

Na nowym wideo pokazano lokacje, w tym Shadow Realm oraz przybliżono sylwetkę głównego bohatera, który jest zmiennokształtnym demonem. Pokazano także mechaniki rozgrywki: zamiast skupiać się na stopniowym rozwoju w celu uzyskania finalnie najpotężniejszych umiejętności, będzie można przekształcić umiejętności nawet z początku gry w coś bardzo potężnego. W grze znajdziemy ponad 150 typów przeciwników oraz 60 bossów, w tym opcjonalnych, bardzo trudnych do pokonania.

Gra działa na silniku Unity (poprzednia wykorzystywała Ogre Engine), toteż będzie "wyglądać lepiej, płynniej, wrażenia z rozgrywki będą bardziej satysfakcjonujące". Premiera planowana jest na 31 sierpnia 2018.

Chernobylite - nadchodzący survival horror na oficjalnym wideo z rozgrywki!
Mortal Kombat 11 - nowy gameplay z brutalnym Shao Kahnem
Pierwszy gameplay z Borderlands 3 już za dwa tygodnie
Zapowiedziano ENCODYA – przygodówkę point-and-click osadzoną w mrocznym, cyberpunkowym świecie
najnowsze