Felieton

W Fortnite zagrało w sumie 125 milionów graczy

Katarzyna Dąbkowska, 13 czerwca 2018 20:24 0

Już niedługo poznamy też informacje na temat planowanych mistrzostw świata w grze.

Podczas konferencji Wielkie N zapowiedziało, że Fortnite jest już dostępne na konsoli Nintendo Switch. Oznacza to, że Epic Games może liczyć na wzrost liczby grających w tę produkcję. Aktualna liczba i tak jednak robi wielkie wrażenie, bo twórcy właśnie poinformowali, że w tytuł ten zagrało łącznie 125 milionów użytkowników.

Najnowszy tytuł od Epic Games jest dostępny aktualnie na wielu platformach, w tym na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, a także na urządzeniach mobilnych z iOS. Planowana jest również wersja na sprzęty z Androidem, a, jak już wspomnieliśmy, liczba nie uwzględnia grających na Nintendo Switch.

W związku z zapowiedziami potwierdzono również, że Epic Games wyda łącznie 100 milionów dolarów na różnego rodzaju turnieje. Mistrzostwa świata w grze w Fortnite rozpoczną się tej jesieni, a już wkrótce mamy poznać szczegółowe informacje na ten temat. Firma powiadomiła też o nadchodzącym sezonie i potwierdziła, że będzie wspierać imprezy organizowane przez społeczność, wydarzenia online i najważniejsze zorganizowane konkursy.

Fortnite ze sporym problemem
Fortnite na konsoli Soulja Boy - przedstawiciel Epic Games wypowiada się na ten temat
Netflix - największym rywalem platformy jest nie HBO czy Amazon, a... Fortnite
najnowsze