Informacje

Pozostał tylko miesiąc do atomowej zagłady!

...

Spokojnie, chodzi o OldTown Festival, gigantyczną postapokaliptyczną grę fabularną na żywo, czerpiąca garściami z Fallouta i Mad Maxa.

Pozostał tylko miesiąc do atomowej zagłady! - obrazek 1

Czas płynie niubłaganie, za dwa tygodnie nie bedzie już można się zaakredytować, zresztą miejsc zostało nieco ponad setka (z tysiąca). Czym jest OldTown Festival? To przeznaczony dla osób pełnoletnich LARP, czyli RPG na żywo, w którym na własnych nogach (no dobrze, czasem w prawdziwych pojazdach) przemierzasz pustkowia i wchodzisz w interakcje z tysiącem graczy oraz NPC (czyli osób, które nie tworzyły swoich ról, lecz otrzymały je od organizatorów). Przez 100 godzin, dzień po dniu, noc po nocy, bez przerwy. Trudno to opisać, zobaczcie więc zwiastun tegorocznej gry (wykonany w dużej mierze na bazie materiałów nakręconych rok temu, podczas poprzedniej edycji OT):

Zwiastun jest w języku angielskim, gdyż na OldTown Festival, choć odbywa się w Polsce, pod Stargardem, przyjeżdża mnóstwo osób z całego świata - na grze rozmopwy toczą się więc nie tylko po polsku. Drugą najliczniejszą grupą są na przykład Finowie, którzy powołali do istnienia szereg frakcji. Fabuła OldTown jest ciagła, wszelkie grupy i organizacje są stworzone przez samych graczy, niektóre ponad dekadę temu. Postacie, jesli przeżyją, mogą powrócić w kolejnych edycjach, stajac się elementem swiata i częścią fabuły. Można działać niezależnie, ale dużym frakcjom łatwiej jest na przykład zorganizować park maszynowy, dzięki czemu po pasach startowych poradzieckiego lotniska Kluczewo jeżdzi mnóstwo postapokaliptycznych wehikułów - co najlepiej pokazuje ten filmik:

Nasza redakcja patronuje temu wydarzeniu od 2015 roku, od tego czasu w grze można natknąć się na postacie odgrywane przez naszych przedstawicieli, bo nie ograniczyliśmy się do spoglądania z zewnątrz. Będąc na miejscu trudno zresztą postąpić inaczej... Gorąco zapraszamy, a jeśli potrzebujecie najpierw sprawdzić, jacy ludzie tam się bawią, zajrzyjcie w sobotę wieczorem na OldTown Pubbing, imprezę integracyjną, która odbedzie się równocześnie w dziewięciu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk, Toruń, Katowice, Rzeszów, Szczecin), w Finlandii (Hämeenlinna), Niemczech (Chemnitz) i Izraelu (Tel Aviv). Dokładne namiary znajdziecie w osobnych wydarzeniach na fanpage OldTown Festival.

Najnowsze
Lubisz nas?