News

E3 2018: Starfield od Bethesdy już na nowej generacji konsol?

Patryk Purczyński, 13.06.2018 10:16 0

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że Starfield nie będzie dostępny na Xboksie One i PS4. Gra może być szykowana na następną generację konsol.

Starfield, pierwsza nowa marka Bethesdy od 25 lat, doczekała się oficjalnego ogłoszenia na targach E3 2018. Poza niewiele zdradzającym teaserem o grze nie wiadomo jednak prawie nic. Na tym etapie twórcy nie zdradzają nawet, na jakie platformy szykowany jest ów tytuł. Todd Howard poinformował, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. - Będę szczery, nie wiem jeszcze jak na to odpowiedzieć - odparł dopytywany o platformy docelowe Starfielda.

- Nie mogę z pełną stanowczością powiedzieć, że opuszczamy obecną generację konsol. Nie będziemy w ten sposób ograniczać naszej gry. Jestem w stanie opuścić obecną generację, ale nie jest to w tej chwili priorytet. Tak bym to ujął. Kiedy tworzysz grę, chcesz umieścić na ekranie najlepsze rzeczy, a potem je optymalizujesz. Jeśli gra wyląduje na obecnej generacji, możemy zarzucić większą sieć. Jeśli jednak będzie inaczej... robiliśmy to już w przeszłości - dodał Howard.

Wcześniej projektant zdradził, że Starfield znajduje się już na etapie produkcji.

najnowsze