News

E3 2018: Control - Remedy ujawnia pierwsze informacje; zobacz screeny

Patryk Purczyński, 12.06.2018 13:25 0

Single-player, opowieść, akcja, tajemnica i dziwactwo typowe dla Remedy Entertainment - tak twórcy Control charakteryzują swoje nowe dzieło.

Na konferencji Sony zorganizowanej z okazji targów E3 2018 doczekaliśmy się premierowego pokazu Control, gry znanej do tej pory pod kodowym tytułem P7 (lub Project 7). Choć wideo z fragmentami rozgrywki dało ogólny obraz tego, czego można spodziewać się po tej produkcji, warto również przytoczyć pierwsze informacje ujawnione przez Remedy Entertainment.

Fińskie studio potwierdza, że będzie to trzecioosobowa gra akcji, w której użytkownicy wcielają się w Jesse Faden, postać dysponującą mocami nadprzyrodzonymi. Kryje się za nią tajemnicza przeszłość, o której twórcy Control nie chcą na razie zbyt wiele mówić. Obiecują natomiast wiele zapadających w pamięć postaci i pokręconą opowieść w stylu, do którego przyzwyczaił nas już Sam Lake. Główny wątek skupia się na poszukiwaniu przez Jesse odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Gracze będą mieli szeroką paletę opcji do wykorzystania w walce, co powinno zapewnić dużą swobodę w obraniu preferowanego stylu rozgrywki. Każdą ze specjalnych umiejętności można rozwinąć. Siłą gry będzie też dynamiczna destrukcja otoczenia, która stworzy dodatkowe możliwości w starciach z nieprzyjaciółmi. Główna bohaterka musi współpracować z agentami, dekodować szyfry i odkrywać eksperymenty przeprowadzane w Federalnym Biurze Kontroli.

Control będzie mniej liniowe od wcześniejszych produkcji Remedy Entertainment. Twórcy przygotowują sandboksową strukturę, która zapewni graczom więcej swobody w przeszukiwaniu siedziby głównej Federalnego Biura Kontroli. Twórcy obiecują zróżnicowane lokacje oraz nieprzewidywalny, brutalny świat.

Premiera Control wstępnie zaplanowana jest na przyszły rok. Gra zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Poniżej prezentujemy pierwsze screeny w 4K.

najnowsze