News

E3 2018: Zapowiedziano Gears 5, premiera w przyszłym roku

Małgorzata Trzyna, 10.06.2018 23:59 1

Fani serii Gears of War mogą zacierać ręce.

Podczas prezentacji Microsoftu na E3 2018 zapowiedziano Gears 5 - nową grę The Coalition, udostępniając również nowy trailer. Gra ma ukazać się w roku 2019. Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty premiery. Gears 5 zmierza na Xboksa One i PC (Windows 10). Gra będzie dostępna w dniu premiery dla abonentów Xbox Game Pass.

Trailer pokazuje Kait, która straciła kogoś bardzo bliskiego. Wkrótce potem oddział składający się z JD, Marcusa, Dela i Kait zdaje się rozpadać. Kait pragnie dowiedzieć się więcej o swojej rodzinie, ale JD mocno się temu sprzeciwia.

Jako Kait, w grze przemierzymy "największy, najpiękniejszy świat", jaki widzieliśmy w serii. Będziemy mogli grać solo lub w kooperacji (na podzielonym ekranie lub przez sieć). Gra obsłuży 4K, HDR, będziemy mogli cieszyć się nią także w 60 klatkach na sekundę.

Przypomnijmy - poza Gears 5, powstają także mniejsze projekty: mobilna gra Gears Pop oraz strategiczna gra Gear Tactics.

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!