News

E3 2018: Forza Horizon 4 zaprezentowana; sezony i kooperacja w świetle reflektorów

Patryk Purczyński, 10.06.2018 22:47 2

Zgodnie z oczekiwaniami, Forza Horizon 4 znalazła dla siebie miejsce na konferencji Microsoftu. Ujawniono datę premiery i pokazano obszerne wideo.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października na Xboksie One i komputerach z Windowsem 10. Tego samego dnia produkcja Playground Games zostanie udostępniona w ramach Xbox Game Passa. Prezentację gry rozpoczęto od pokazania trailera, który uwypuklił m.in. zmieniające się pory roku. Nacisk na ten aspekt, nazwany sezonami, położono również w obszernym gameplayu. Ujawniono ponadto, że akcja zostanie osadzona na Wyspach Brytyjskich.

- Piękna, historyczna Wielka Brytania oferuje swój otwarty świat - skomentował obecny na scenie dyrektor kreatywny Ralph Fulton. - W otwartym świecie grasz z całą społecznością. Kierowcy, których napotkasz w grze to inni gracze. (...) Świetnie jest grać solo, ale jeszcze lepiej jest grać razem - zapowiedział. Potwierdził ponadto, że Forza Horizon 4 wyświetlana będzie w 60 klatkach na sekundę.

[Aktualizacja - 11.06, 11:10]

Microsoft potwierdził, że Forza Horizon 4 zawierać będzie ponad 450 samochodów od ponad stu licencjonowanych producentów. Wiadomo już również, że gra ukaże się w trzech edycjach: standardowej (60$), Deluxe (80$) i Ultimate (100$). Pierwsza z nich, w przypadku złożenia zamówienia przedpremierowego, zawierać będzie Formula Drift Car Pack do Forzy Motorsport 7 i Forzy Horizon 4. Druga ma być dostępna tylko w formie cyfrowej i do podstawowej wersji doda Car pass, którego indywidualna cena to 30 dolarów.

W ramach edycji Ultimate gracze otrzymają wszystkie powyższe dodatki, jak również członkostwo VIP (warte 20$), dwa dodatki o łącznej wartości 40 dolarów i wczesny dostęp do gry 28 września. Poniżej przedstawiamy pierwsze screeny z Forzy Horizon 4.

najnowsze