News

Nadchodzi Encased - staroszkolne RPG inspirowane Falloutem i Baldur's Gate

Małgorzata Trzyna, 18.05.2018 17:18 1

W Encased przeniesiemy się do post-apokaliptycznego świata, by poznać historię projektu badawczego, który zakończył się katastrofą.

Dark Crystal Games ogłosiło, że pracuje nad izometrycznym, staroszkolnym RPG-iem science-fiction Encased, inspirowanym takimi tytułami, jak Fallout, Baldur's Gate czy Planescape: Torment. W grze przenosimy się do świata, w którym wydarzyła się straszna katastrofa. Podczas rozgrywki dowiemy się o projekcie badawczym, który był przeprowadzany w pełnej anomalii strefie zwanej Dome, zbudowanej na środku pustyni przez nieznaną cywilizację.

Gra zaoferuje kampanię fabularną, której ukończenie zajmie 25-30 godzin. Encased ma być również bardzo regrywalne, a więc zabawa nie musi skończyć się po przejściu gry raz. Gracze będą mogli przemierzać otwarty świat, podejmować niełatwe decyzje wpływające na rozwój historii i kształt świata wokół. Ma to też działać w drugą stronę: zmiany w otoczeniu wpłyną na styl rozgrywki. Walka ma być taktyczna, oparta na turach.

Premiera Encased przewidywana jest na 2019 rok. Poniżej znajdziecie garść screenów z gry:

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.