Informacje

Nowy zwiastun RPG Insomnia: The Ark pokazuje gigantyczną, kosmiczną metropolię

... Małgorzata Trzyna

W grze przeniesiemy się na retro-futurystyczną stację kosmiczną Object 6, której mieszkańcy zmierzają ku nowemu domowi.

Nowy zwiastun RPG Insomnia: The Ark pokazuje gigantyczną, kosmiczną metropolię - obrazek 1

Insomnia: The Ark to RPG ze złożoną historią, w którym przenosimy się do olbrzymiej, kosmicznej metropolii, skrywającej sekrety dawno nie istniejącej cywilizacji. Podczas zabawy rozwijamy postać, eksplorujemy ręcznie przygotowane lokacje, rozmawiamy z osobliwymi NPC-ami i frakcjami, wytwarzamy wyposażenie i próbujemy utrzymać się przy życiu. Retro-futurystyczna stacja Object 6 odbywa 400-letnią podróż ku nowemu domowi. Główny bohater jest dotknięty rzadką chorobą psychiczną, ale to on musi odkryć makabryczną prawdę o podróży ludzi do przypominającego widmo Punktu Ewakuacji.

Podczas zabawy będziemy musieli szukać cennej technologii i zasobów. Musimy zachować ostrożność i uważać na zdradzieckie postaci zlecające nam zadania, okrutnych przeciwników i zabójcze pułapki. Dokuczać nam będzie także głód, pragnienie i zmęczenie. Historia w grze będzie nieliniowa, zależna od naszych decyzji. Każdy główny problem da się rozwiązać na różne (czasem niespodziewane) sposoby.

Rozwijając postać, nie będziemy musieli ograniczać się do wybranej klasy ani żmudnie grindować. Twórcy obiecują elastyczny system cech i ogromną liczbę przedmiotów do wytworzenia. Podczas gry wykorzystamy broń do walki wręcz i w zwarciu. Osłony będzie można niszczyć. Wybór broni i wyposażenia ma znaczenie - każdy typ ma własne zalety i wady.

Sytuacji na stacji Object 6 możemy przyjrzeć się na nowym zwiastunie, który nie tylko pozwala zerknąć w różne miejsca, ale też zobaczyć, jak wygląda walka w grze:

Nowy zwiastun RPG Insomnia: The Ark pokazuje gigantyczną, kosmiczną metropolię - obrazek 2