News

Heroes of Might & Magic II na silniku "trójki" - zobacz trailer fanowskiej modyfikacji

Małgorzata Trzyna, 14.05.2018 15:57 4

W Heroes of Might and Magic III: The Succession Wars nie tylko zostanie odtworzona zawartość drugiej część serii, ale też pojawi się sporo nowości.

Grupa moderska H3SW od kilku lat pracuje nad Heroes of Might and Magic III: The Succession Wars. Jest to hołd dla poprzednich odsłon serii Heroes (I i II). Twórcy moda przenoszą grafikę z Heroes II na silnik Heroes III, wprowadzają usprawnienia w mechanice i dodają mnóstwo nowej zawartości w postaci nowych stworzeń czy bohaterów. W modyfikacji mają znaleźć się nie tylko klasyczne kampanie z Heroes II, ale też nowe kampanie.

Poza klasycznymi zamkami z "dwójki", w modyfikacji zostaną dodane zamki wiedźmy (inspirowany wiedźmą z Heroes III), derwisza (pustynny, skomponowany częściowo z neutralnych jednostek z Heroes II i nowych stworzeń) i heretyka (frakcja skupiająca się na mocy). Przebudowano system magii, dodano nowe zaklęcia, portrety postaci, artefakty, obiekty na mapie, specjalizacje bohaterów, scenariusze i kampanie. Mechanika rozgrywki w modyfikacji przypomina podstawową wersję Heroes III, choć wykorzystano różne rozwiązania z "dwójki".

Heroes of Might and Magic III: The Succession Wars w wersji v0.8 ma być udostępniony jeszcze w tym roku. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia trailera:

najnowsze