News

Destiny 2 na PC pobiło rekord Activision

Patryk Purczyński, 02.05.2018 19:08 0

Activision Blizzard wypuściło oświadczenie dla akcjonariuszy, w którym chwali się swoimi wynikami. Uwagę przykuwa świetna dyspozycja Destiny 2.

Destiny 2 jest największą pecetową premierą w historii Activision pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy - poinformował wydawca gry w oświadczeniu dla akcjonariuszy. Produkcja Bungie była też drugą najbardziej dochodową spośród tytułów konsolowych dostępnych na rynku północnoamerykańskim w 2017 roku. Wydawca pochwalił się również, że zanotował rekordowo wysoki operacyjny przepływ gotówki (2,21 mld dolarów) i przychód operacyjny, który przekroczył miliard dolarów.

Sukces ten łączony jest nie tylko z premierą Call of Duty: WWII i Destiny 2, ale również wartościową, w uznaniu Activision, zawartością do pobrania w postaci przepustek sezonowych do wspomnianych tytułów i Zombies Chronicles do Call of Duty: Black Ops III.

Destiny 2 na pecetach ukazało się pod koniec października ubiegłego roku, półtora miesiąca po premierze na konsolach. Ostatnio Bungie ujawniło szczegóły dotyczące nowego dodatku do gry, Warmind.

najnowsze