News

W kolejnej grze Assassin's Creed przeniesiemy się do starożytnej Grecji?

Małgorzata Trzyna, 19.03.2018 13:56 5

Według nowych plotek, gra miałaby zadebiutować dopiero w 2019 roku.

Assassins Creed Origins

Comicbook.com, powołując się na informatorów powiązanych z Ubisoftem, podzielił się kilkoma interesującymi plotkami na temat nadchodzącej części serii. Według zebranych informacji, akcja kolejnej odsłony miałaby toczyć się w starożytnej Grecji. Gra weszła w fazę pełnej produkcji na początku roku 2017, jeszcze przed wydaniem Origins, zmierza na PC, PS4 i Xboksa One (o wersji na Switcha na razie nie wspomniano) i ma zadebiutować dopiero jesienią 2019.

Starożytna Grecja była jedną z opcji w ankiecie, jaką w lutym rozesłał Ubisoft do wybranych członków społeczności, pytając o miejsce i czas akcji nowej części. Tym razem mielibyśmy się przenieść w lata 431-404 p.n.e., czyli czasy wojny peloponeskiej, konfliktu między Atenami a Spartą. Inną poszlaką jest zdjęcie z greckiej Meteory, jakie Raphael Lacoste, dyrektor artystyczny, udostępnił na Twitterze w sierpniu 2017.

Wcześniejsze plotki wskazywały, że kolejna gra z serii o podtytule Dynasty przeniesie nas do Chin, a akcja miałaby się toczyć w okresie panowania dynastii Shang i Zhou (1122-1044 p.n.e.). Oczywiście, przed oficjalnymi zapowiedziami wszelkie doniesienia tego typu należy traktować z rezerwą.

najnowsze