Informacje

Cyan przygotowuje odświeżone wersje Myst z okazji 25. rocznicy istnienia serii

... Małgorzata Trzyna

Nowe wersje mają zostać wydane jeszcze w tym roku.

Cyan przygotowuje odświeżone wersje Myst z okazji 25. rocznicy istnienia serii - obrazek 1
Myst V

Z okazji 25. rocznicy istnienia Myst, Cyan ogłosiło, że pracuje nad odświeżonymi wersjami wszystkich gier z serii. Jak dotąd wydano: Myst, Riven, Myst III: Exile, Uru: Ages Beyond Myst, Myst IV: Revelation oraz Myst V: End of Ages. Studio wydało później także Obduction, duchowego następcę Myst.

- Przez kilka minionych lat zajmowaliśmy się zabezpieczeniem praw do stworzenia wszystkich dostępnych gier z serii Myst. Jako niezależni twórcy, mamy ograniczone środki, toteż wykupienie praw nie zawsze wchodzi w grę. Jednak zdołaliśmy porozumieć się ze wszystkimi kluczowymi ludźmi i oddziałami, a także zgromadzić nieco funduszy w tym celu. Mając wszystkie umowy już gotowe, z radością ogłaszamy, że wydamy zaktualizowane (dla Windowsa 10) wersje wszystkich gier z serii Myst jeszcze w tym roku! - ogłosiło Cyan.

Cyan wyda także wersję fizyczną całej kolekcji w unikatowym pudełku ze specjalnym artefaktem. Zespół ogłosił także, że prawdopodobnie w uniwersum Myst pojawią się nowe przygody. Przypomnijmy, że ekipa zapowiedziała niedawno nowy tytuł - Firmament.

Cyan przygotowuje odświeżone wersje Myst z okazji 25. rocznicy istnienia serii - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?