News

Microsoft na E3 2018 - poważne zmiany, znany termin konferencji

Patryk Purczyński, 14.03.2018 20:31 1

Microsoft idzie śladami Electronic Arts i w dużej mierze odcina się od targów E3. Firma stawia na własne, organizowane po sąsiedzku wydarzenie.

Phil Spencer już wcześniej zapowiadał, że na tegorocznym E3 Microsoft spróbuje zrobić coś zupełnie nowego. Z obietnicy gigant z Redmond najwyraźniej się wywiąże. Firma zorganizuje bowiem własne wydarzenie, równolegle z targami odbywającymi się w Los Angeles Convention Center. Dosłownie po drugiej stronie ulicy, w Microsoft Theater, będzie można zobaczyć i zagrać we wszystkie przygotowane na tę okoliczność gry producenta Xboksa One.

Microsoft podąża więc ścieżką wytyczoną przez Electronic Arts, które już przed dwoma laty zdecydowało się opuścić Los Angeles Convention Center i zorganizować równolegle z E3 autorską imprezę. Różnica jest taka, że gigant z Redmond całkowicie targów nie opuszcza - będzie bowiem prezentować na nich Mixer, wzorowaną na Twitchu usługę transmitowania rozgrywki w sieci.

Poinformowano ponadto, że konferencja Microsoftu odbędzie się 10 czerwca (niedziela), na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem E3 2018.

najnowsze