Informacje

Czterech członków Overwatch League ukaranych przez Blizzarda

... Katarzyna Dąbkowska

Jeden z zawodników został zawieszony na cztery mecze.

Czterech członków Overwatch League ukaranych przez Blizzarda - obrazek 1

Blizzard nie lubi łamania przepisów i stara się pilnować, aby jednak wychodzić na uczciwą firmę. Tego samego wymaga również od zawodników oraz trenerów Overwatch League. Niestety, kilku z nich wyróżniło się niepoprawnymi wypowiedziami, za co zostali surowo ukarani.

Trener Houston Outlaws, Tae-yeong “TaiRong” Kim, dostał ostrzeżenie za opublikowanie obraźliwego mema na portalu społecznościowym. Wcześniej jednak przeprosił oficjalnie i usunął wpis, więc Blizzard wziął to pod uwagę podczas swojej oceny sytuacji. Ted "Silkthread" Wang z Los Angeles Valiant został ukarany grzywną w wysokości 1000 dolarów za udostępnienie konta, co stanowi naruszenie umowy licencyjnej. Timo "Taimou" Kettunen z Dallas Fuel również został ukarany grzywną w wysokości 1000 dolarów, ale za używanie homofobicznych obelg podczas transmisji. Najmocniej dostało się jednak kolejnemu członkowi Dallas Fuel. Félix "xQc" Lengyel został zawieszony na cztery mecze za dyskredytujące rasowo komentarze oraz używanie obraźliwych emotikonek. Został również ukarany grzywną w wysokości 4000 dolarów.

- Niedopuszczalne jest, aby członkowie Overwatch League używali lub rozpowszechniali nienawistne, rasistowskie lub dyskryminujące wypowiedzi lub memy. Ważne jest, aby wszyscy członkowie byli świadomi wpływu, jaki ich wypowiedź może mieć na innych – tłumaczy decyzje Blizzard.

- Należy nam na budowaniu społeczności wokół Overwatch League, która jest przyjazna dla wszystkich graczy i fanów, i mamy nadzieję, że te działania dyscyplinarne świadczą o naszym poważnym traktowaniu tej sprawy – dodaje na koniec.

Najnowsze

Warface - szybki sukces na PS4

0
Patryk Purczyński

W ubiegłym tygodniu strzelanka Warface stała się dostępna na PS4. Mimo, że gra ma już swoje lata, nie umknęła uwadze właścicieli konsoli Sony.

Czytaj dalej 
Lubisz nas?