Valve ponownie w roli dewelopera

LM
2018/03/09 18:35
4
0

Szef firmy, Gabe Newell zapowiedział, że karcianka Artifact nie będzie jedynym projektem studia.

Valve ponownie w roli dewelopera

Dobra wiadomość dla fanów pecetowowego grania i kultowych już serii Half-Life czy Portal. Podczas prezentacji zapowiedzianej w minionym roku karcianki Artifact szef firmy Valve – Gabe Newell – zapowiedział, że ta zamierza ponownie zagościć na rynku w roli dewelopera gier wideo. Szczegółowych informacji o nadchodzących projektach oczywiście nie ujawnił, ale sam fakt, że po niemal 5 latach od wydania gry Dota 2 Valve przestanie ograniczać się do rozwoju platformy Steam i powiązanych z nią technologii jest szalenie istotny. Warto przy okazji zaznaczyć, że zdaniem Newella okres przestoju w produkcji gier nie był dla firmy czasem straconym. Podczas niego Valve znacznie rozwinęło się pod względem wykorzystania i tworzenia technologii, a deweloperzy wykorzystają tę wiedzę w procesie deweloperskim nadchodzących tytułów.

Gabe Newell przyznał przy tym, że zawsze zazdrościł firmie Nintendo, która projektując kolejne odsłony swoich kultowych serii, od razu mogła zabrać się za tworzenie nowej platformy sprzętowej, która w pełni wykorzysta ich potencjał. Jednocześnie nawiązał do specyfiki rynku pecetowego, którego największą siłą jego zdaniem jest otwartość, a poczynione przez ostatnie lata inwestycje i zakończone projekty firmy Valve miały zagwarantować pecetowcom, że tak stan rzeczy się utrzyma.

GramTV przedstawia:

Cóż, o niezapowiedzianych jeszcze projektach możemy jedynie spekulować, do czego Was zachęcamy. Jakie gry poza Half-Life 3 chcielibyście otrzymać od Valve?

Komentarze
4
Gregario
Gramowicz
10/03/2018 00:08

Też mi nowina, chyba z rok temu podczas sesji AMA na Reddicie Gabe powiedział, że pracują nad kilkoma grami. W tym nad grą z trybem dla pojedynczego gracza. Aby było jeszcze ciekawiej na pytanie czy Valve pracuje nad grą z uniwersum HL lub Portala (w sumie wg mnie to jedno i to samo uniwersum) odpowiedź była twierdząca.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
09/03/2018 22:25

Half-Life 3 i oczywiście Half-life 2: Episode 3 :]

A potem Half-Life 4.

MisioKGB
Gramowicz
09/03/2018 20:16

Ja to bym jeszcze Episode 3 chciał zobaczyć :D
Trwa Wczytywanie