Ubisoft cenzuruje nagość w Trybie Edukacyjnym w Assassin's Creed Origins

Małgorzata Trzyna
2018/02/22 14:33
5
0

"Strategiczne miejsca" na pomnikach zostały zasłonięte muszelkami.

Ubisoft cenzuruje nagość w Trybie Edukacyjnym w Assassin's Creed Origins

Ostatnia aktualizacja Assassin's Creed Origins wprowadziła Tryb Edukacyjny, dzięki któremu możemy zapoznać się z rozmaitymi faktami na temat starożytnego Egiptu. Tryb ten jest darmowy dla posiadaczy gry, można też będzie zakupić go jako osobną aplikację na Uplay i Steam. Co ciekawe, o ile podczas normalnej rozgrywki możemy zobaczyć nagie rzeźby (gra jest przeznaczona dla dorosłych odbiorców), tak podczas zwiedzania wirtualnego muzeum (stworzonego także z myślą o młodszych użytkownikach) nie zobaczymy ich nagich piersi czy genitaliów, gdyż zostały one zasłonięte muszelkami. Inaczej sprawa ma się z malunkami, freskami i płaskorzeźbami - tutaj już nie zastosowano skrupulatnej cenzury.

- Tryb Edukacyjny, pozwalający odwiedzić świat starożytnego Egiptu, został stworzony z myślą o jak największej liczbie osób w różnym wieku, wychowanych w różnych kulturach - tłumaczy Ubisoft w rozmowie z Kotaku. - Pracowaliśmy ramię w ramię z nauczycielami i wykładowcami akademickimi, by dostosować zawartość do wszystkich odbiorców, w tym młodszych uczniów. Wzięliśmy pod uwagę, że w różnych kulturach nagość odbierana jest w różny sposób, w każdym kraju inaczej.

GramTV przedstawia:

Cenzura rzeźb to nie jedyne zastrzeżenie, jakie można mieć do sposobu przedstawienia starożytnego Egiptu. Przykładowo, podczas jednej z wycieczek mogliśmy zobaczyć chłopców i dziewczynki na zajęciach. W tym przypadku zespół postawił równouprawnienie ponad historyczną poprawność. Inny przykład to walki gladiatorów: były one codziennością w rzymskiej społeczności, jednak nie istniały w czasach przedstawianych w AC: Origins, a zostały wprowadzone, by wzbogacić rozgrywkę. Na koniec także niemiła wieść dla tych, którzy nie mają zbyt wiele styczności z językiem angielskim - tryb edukacyjny nie jest dostępny po polsku.

Komentarze
5
1 godzinę temu, NemoTheEight napisał:

To druga sprawa. Po co zawracać sobie głowę małoletnimi użytownikami tworząc tryb w grze 18+? Choć w sumie grajaćy ojciec/starszy brat mogą odpalić dzieciakowi.

Ale z drugiej strony moduł dodatku jest oznaczony chyba jako PEGI 12+, czyli w zasadzie skierowany do osób młodszych. Ostatecznie, rozumiem decyzję Ubisoftu - lepiej przeciwdziałać niż próbować uspokajać ewentualną, medialną burzę.

Z drugiej strony jednak, z tego co widziałem oryginalne rzeźby nie są ocenzurowane. Czyli wygląda na to, że cenzura objęła tylko to, co stworzyło Ubi - do tego mają prawo. A sam tryb edukacyjny to naprawdę świetny sposób na przedstawienie danego okresu historycznego. Szkoda, że dopiero teraz się na to odważyli, bo takie rzeczy powinny pojawiać się w każdym Asasynie /uploads/emoticons/wink.png" srcset="/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" title=";)" width="20" />

Usunięty
Usunięty
23/02/2018 09:05
Bizioo napisał:
NemoTheEight napisał:

To niech się zdecydują. Albo robią tryb edukacyjny, albo nie. Nagość? W każdej ksiażce do historii dla podstawóki są gołe pomniki. Poprawności politycznej nie skomentuję, bo to wyrażenie już dawno samo w sobie stało się obraźliwe.

Ja z kolei zwrócę uwagę na jeden "drobny" aspekt: według klasyfikacji wiekowej tytuł skierowany jest do osób pełnoletnich. PEŁNOLETNICH, czyli takich, które mają prawo oglądać nagość do woli. Cenzurowanie rzeźb, malowideł, itp.? Absurd!

To druga sprawa. Po co zawracać sobie głowę małoletnimi użytownikami tworząc tryb w grze 18+? Choć w sumie grajaćy ojciec/starszy brat mogą odpalić dzieciakowi.

Sanders-sama
Gramowicz
23/02/2018 02:22

W du***h już im się od tego wszystkiego poprzewracało, bo jeszcze się ktoś obrazi i tyle będzie.

Według gry kobiety w starożytnym Egipcie miały równouprawnienie, ale już edukować się nie mogły?

To jak to w końcu z tym było?
Trwa Wczytywanie