Informacje

Animatroniczne zabawki z Five Nights at Freddy's trafią na ekrany kin

... Katarzyna Dąbkowska

Prawa do filmu zakupiła od Scotta Cawthona firma Warner Bros.

Animatroniczne zabawki z Five Nights at Freddy's trafią na ekrany kin - obrazek 1

Five Nights at Freddy's przenosi nas do restauracji Freddy Fazbear’s Pizza. Ale nie jest to zwykła restauracja. W grze wcielamy się bowiem w nocnego stróża, który musi pilnować, by nikt nie zakradł się do lokalu. Wbrew pozorom jednak to nie łapserdaki z zewnątrz przyprawią nas o ból głowy tylko... zabawki. Za dnia bowiem w restauracji mechaniczne zwierzaki bawią najmłodszych. Jednak nocą miśki ożywają i w ramach rozrywki polują na wartownika. Naszym zadaniem jest przeżyć noc.

I powiedzcie teraz, że nie jest to dobry temat na porządny horror. Na taki sam pomysł wpadła firma Warner Bros., która postanowiła nabyć prawa do stworzenia filmu od twórcy gry, Scotta Cawthona. Poczyniono już nawet pewne plany. Roy Lee, Seth Grahame-Smith oraz David Katzenberg będą producentami filmu. Projekt trafił też do scenarzystów.

- Czekamy z niecierpliwością na możliwość pracy ze Scottem nad tym szalonym, przerażającym i dziwnie uroczym filmem - powiedział Grahme-Smith.

Tymczasem na mobilnych sprzętach niedawno zadebiutowała trzecia odsłona serii Five Nights at Freddy's. Zainteresowanych odsyłamy do sklepów App Store i Google Play.