Informacje

Pierwszoosobowa gra logiczna Q.U.B.E. 2 z dokładną datą premiery

... Małgorzata Trzyna

Szare komórki wysilimy 13 marca.

Pierwszoosobowa gra logiczna Q.U.B.E. 2 z dokładną datą premiery - obrazek 1

Ostatnio mieliśmy okazję obejrzeć gameplay-trailer Q.U.B.E. 2, który z pewnością przykuł uwagę fanów gier logicznych. Toxic Games obiecało, że gra ukaże się w pierwszym kwartale 2018 i dotrzyma słowa: 13 marca tytuł ten trafi do sprzedaży.

- Jesteśmy bardzo dumni z kształtu, jaki przybrało Q.U.B.E. 2 po blisko pięciu latach prac. Kiedy tworzyliśmy Q.U.B.E., byliśmy jeszcze studentami, ale przez pół dekady nabraliśmy doświadczenia w przemyśle gier i stworzyliśmy produkt wysokiej jakości, o jakim zawsze marzyliśmy. Mamy nadzieję, że będziecie przy nim bawić się tak dobrze, jak my przy jego tworzeniu - mówi Dan Da Rocha, dyrektor zarządzający Toxic Games.

W grze pokierujemy Amelią Cross, która budzi się w obcym świecie, nie mając pojęcia, jak się tam znalazła. Korzystając z pary rękawic pozwalających jej manipulować otoczeniem, Amelia przemierza ogromną, monolityczną strukturę pełną technologii obcych, poszukując towarzyszki-naukowca, Emmy Sutcliffe. W opowieści zostaną poruszone takie zagadnienia, jak zaufanie, izolacja i człowieczeństwo. Pojawią się też pytania prowokujące do myślenia: jaki jest prawdziwy cel Amelii i skąd się wzięła struktura, po której się porusza. Prawda okaże się wstrząsająca. Gra będzie podzielona na 11 rozdziałów i zaoferuje ponad 80 zagadek.

Pierwszoosobowa gra logiczna Q.U.B.E. 2 z dokładną datą premiery - obrazek 2