Informacje

Film z Mario produkcji Illumination może nigdy nie ujrzeć światła dziennego

... Katarzyna Dąbkowska

Wszystko zależy od tego, czy Nintendo spodoba się projekt.

Film z Mario produkcji Illumination może nigdy nie ujrzeć światła dziennego - obrazek 1

Nie tak dawno informowaliśmy, że Nintendo zapowiedziało oficjalnie nowy film z Mario w roli głównej. Produkcją ma zająć się Illumination Entertainment, czyli studio odpowiedzialne między innymi za Minionki. Na temat projektu postanowił wypowiedzieć się sam Shigeru Miyamoto. W ramach Q&A dla inwestorów powiedział on, że o takim filmie Nintendo myślało już od lat i zastanawia się, dlaczego nie zdecydowali się na to wcześniej, ponieważ, jak stwierdził, tworzenie filmów jest podobne do tworzenia gier.

Miyamoto przyznał, że rozmowy z Chrisem Meledandrim trwają od dwóch lat. Dodał, że prezes Illumination ma dużą wiedzę na temat kosztów i czasu, jaki trzeba poświęcić, by stworzyć udany film. Warto jednak zaznaczyć, że prace nad produkcją się dopiero rozpoczęły. Aktualnie tworzy się dopiero scenariusz. Miyamoto zaznaczył, iż projekt wcale nie musi ujrzeć światła dziennego, jeśli przedstawicielom Nintendo nie przypadnie do gustu.

- Rozmawialiśmy wspólnie na ten temat i podjęliśmy decyzję, że jeśli nie będziemy w stanie stworzyć czegoś interesującego, po prostu zakończymy projekt.

Film z Mario produkcji Illumination może nigdy nie ujrzeć światła dziennego - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?