Informacje

Microsoft kupi Valve? Jest komentarz Gabe'a Newella

...

Ostatnio pojawiły się plotki, że Microsoft zasadza się na kupno jednej z wielkich firm z branży gier. Do tych doniesień odniósł się szef Valve.

Microsoft kupi Valve? Jest komentarz Gabe'a Newella - obrazek 1

Gabe Newell twierdzi, że nie jest mu znany temat potencjalnego wykupienia Valve przez Microsoft. Poproszony o komentarz z uwagi na niepokój, jaki zapanował wśród społeczności po ostatnich doniesieniach Polygonu, szef firmy odparł: - Nic o tym nie wiem. Oczywiście nadal może to być jedynie zasłona dymna dla objętych tajemnicą negocjacji. Na tę chwilę wygląda jednak na to, że właścicielowi Steamu nie grozi przejęcie przez giganta z Redmond.

Valve nie było jednak centralnym punktem niedawnych doniesień. Producent Xboksa najbardziej zainteresowany ma być bowiem przejęciem Electronic Arts, a wśród potencjalnych celów wymienia się jeszcze PUBG Corp., twórców PlayerUnknown's Battlegrounds. Taki ruch miałby pozwolić Microsoftowi na postawienie się Sony, które pod względem exclusive'ów dla swojej konsoli ma wyraźną przewagę nad gigantem z Redmond.

W jednym z ostatnich wywiadów szef Xboksa Phil Spencer oznajmił, że zdaje sobie sprawę z zapotrzebowania na większą liczbę gier na wyłączność konsoli Microsoftu.

Microsoft kupi Valve? Jest komentarz Gabe'a Newella - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?