Informacje

MMO free-to-play Rift otrzyma nowy serwer - z subskrypcją zamiast lockboksów

... Małgorzata Trzyna

Większość przedmiotów ze sklepiku będzie można zdobyć podczas samej rozgrywki.

MMO free-to-play Rift otrzyma nowy serwer - z subskrypcją zamiast lockboksów - obrazek 1

Rift przeszło na model free-to-play w 2011 roku, co otworzyło możliwość wypróbowania gry przez znacznie większą liczbę graczy. Jednakże ci, którzy chcą uprzyjemnić i znacząco ułatwić sobie rozgrywkę, są skazani na lockboksy i korzystanie ze sklepiku. Mikrotransakcje nie są jednak elementem lubianym, toteż Trion Worlds postanowiło powrócić do innego rozwiązania - przygotować serwer Rift Prime, gdzie mikropłatności zostaną zastąpione przez model oparty na subskrypcji.

Rift Prime ma zostać uruchomiony wiosną. Na razie nie podano, jakie opłaty będą obowiązywać, jednak twórcy podkreślają, że oferta w sklepiku w grze będzie znacząco zredukowana, większość przedmiotów da się zdobyć podczas samej rozgrywki albo zostaną one usunięte całkowicie.

Na nowym serwerze nie wszystko będzie dostępne od razu, stopniowo (w szybkim tempie) ma być jednak dodawana kolejna zawartość, jakby to MMO było nowym tytułem. Wiąże się to także z zaczynaniem zabawy od nowa.

W grze możemy spodziewać się dynamicznego dopasowania postaci do aktualnego poziomu danego rejonu, zdobywanie w lochach skarbów odpowiednich dla prawdziwego poziomu postaci, ograniczenia liczby profesji dla pojedynczego bohatera i nagród za udział w rozgrywce, przenoszących się na wszystkie postaci.

Więcej szczegółów można znaleźć na trionworlds.com.

MMO free-to-play Rift otrzyma nowy serwer - z subskrypcją zamiast lockboksów - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?