Informacje

Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery

... Małgorzata Trzyna

Na grę poczekamy jeszcze miesiąc, ale już 29 stycznia wypróbujemy tryb wieloosobowy w ramach bety.

- Kiedy postanowiliśmy stworzyć Age of Empires: Definitive Edition, naszym celem było przygotowanie możliwie najlepszej wersji klasyka, od warstwy audiowizualnej, po systemy trybów multiplayer - podkreślił Adam Isgreen, dyrektor kreatywny w Microsofcie. - Wszystko musiało być tak dobre, jak pamiętaliście (a nawet lepsze), by dostarczyć wam niezwykłą grę RTS, 20 lat po wydaniu pierwowzoru. Prace zajęły nam więcej czasu, niż pierwotnie planowaliśmy, ale dla zespołu potraktowanie Age of Empires z szacunkiem, na jaki zasługuje ta marka, było bardzo ważne. Poświęciliśmy zatem więcej czasu na dopracowanie funkcji typu attack-move, poprawienie mini-mapy, a nawet dodaliśmy takie elementy, jak wbudowane w grę drzewko technologiczne (jak w 1997 roku dało się bez tego wytrzymać?). Mamy nadzieję, że efekty spodobają się fanom.

Age of Empires: Definitive Edition pozwoli cieszyć się grafiką w 4K, grą online przez Xbox LIVE (nie tylko przez LAN), nagranym na nowo soundtrackiem i nową muzyką w wykonaniu orkiestry, dodatkową, kampanijną otoczką do każdej misji oraz ulepszonym edytorem kampanii i scenariuszy, którymi można dzielić się z graczami z całego świata na AgeOfEmpires.com.

Age of Empires: Definitive Edition ukażesię 20 lutego. Natomiast już 29 stycznia będziemy mieli okazję przetestować tryb wieloosobowy w ramach zamkniętej bety, do której można zapisać się na stronie AgeOfEmpires.com.

Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?