Informacje

Detroit: Become Human nie takie drogie w produkcji

...

Wyciekła kwota, jaką rzekomo pochłonie produkcja Detroit: Become Human. Jest ona stosunkowo niewielka, zwłaszcza w porównaniu do najdroższych gier.

Detroit: Become Human nie takie drogie w produkcji - obrazek 1

30 milionów euro (czyli ok. 36,6 mln dolarów) według doniesień francuskiego dziennika Le Monde wyniesie produkcja Detroit: Become Human. Z pewnością nie są to największe wydatki, jakie można sobie wyobrazić w kontekście tworzenia gry wideo. Dość powiedzieć, że już w poprzednim stuleciu zdarzały się droższe tytuły (m.in. Shenmue i starsze odsłony Final Fantasy). Polski rekordzista, Wiedźmin 3: Dziki Gon, kosztował dla porównania 46 mln dolarów, a najwyższy wynik w historii stał się udziałem masówki Star Wars: The Old Republic. Electronic Arts na samą produkcję wydało 200 milionów dolarów.

Detroit: Become Human na tym tle wypada więc ekonomicznie. Sony z pewnością liczy na to, że stosunkowo niewielkim kosztem uda się wydać grę, która trafi do kilku milionów odbiorców. Quantic Dream udowadniało w przeszłości, że jest w stanie wprowadzać na rynek takie produkcje. Najlepszym przykładem jest tu Heavy Rain, sprzedany w grubo ponad pięciu milionach egzemplarzy.

Nie wszystko, co dzieje się za murami Quantic Dream wydaje się być jednak tak pozytywne. Ostatnio głośno zrobiło się o złym traktowaniu pracowników, z incydentami rasistowskimi, seksistowskimi i wymuszaniem nadgodzin włącznie.

Detroit: Become Human nie takie drogie w produkcji - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?