Informacje

Civilization VI: Rise and Fall – Gruzja kolejną z nowych frakcji

... LM

Dodatek ukaże się na PC już 8 lutego.

Do premiery pierwszego pełnoprawnego rozszerzenia Rise and Fall do gry Sid Meier’s Civilization VI pozostał już niespełna miesiąc, a tymczasem studio Firaxis Games postanowiło umilić nam czas oczekiwania kolejnym materiałem promocyjnym. Na załączonej prezentacji możemy rzucić okiem na kolejnego gracza w najnowszej odsłonie kultowego cyklu strategii – Gruzję. Na jej czele stanęła ogłoszona świętą królowa Tamara, której panowanie na przełomie XII i XIII wieku uznawane jest za złoty wiek w historii Gruzji.

Z załączonego materiału dowiemy się, że Gruzja jest niezwykle wszechstronną nacją w Civilization VI, która w równym stopniu może ubiegać się o dowolny typ zwycięstwa w scenariuszu. Po osiągnięciu złotej ery Gruzja otrzymuje dodatkowe bonusy, a dzięki alternatywie dla renesansowych murów możemy znacznie taniej wznosić fortyfikacje, jednocześnie uzyskując za nie bonus do wiary. Unikalne jednostki Gruzji ignorują kary do poruszania się po wzgórzach, a dodatkowo zyskują premię do siły bojowej. Co ciekawe dzięki unikalnej umiejętności powiązanej z nacją otrzymujemy dodatkowe punkty wiary tuż po wypowiedzeniu wojny o protektorat i dodatkowych emisariuszy, jeśli państwo-miasto wyznaje szerzoną przez nas religię.

Rozszerzenie Rise and Fall zadebiutuje na pecetach już 8 lutego. Sid Meier’s Civilization VI dostępne jest na komputerach osobistych i wybranych iPadach.

Civilization VI: Rise and Fall – Gruzja kolejną z nowych frakcji - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?