Informacje

Microsoft zainwestuje w gry na wyłączność, także czasową

...

Wygląda na to, że Microsoft zarezerwował większą gotówkę na wywalczenie sobie praw do rozmaitych exclusive'ów.

Microsoft zainwestuje w gry na wyłączność, także czasową - obrazek 1

"Nie wdając się zbytnio w szczegóły, z pewnego źródła wiem, że Microsoft wyjął książeczkę czekową i aktywnie poszukuje zarówno mniejszych, jak i większych tytułów, które mogą posłużyć jako exclusive'y Xboksa - czasowe i całkowite" - napisał na forum Resetera przedstawiciel duńskiego studia Flashbulb Games. Ekipa ta powstała na gruzach Press Play, które niegdyś należało do giganta z Redmond. Można więc domniemać, że tamtejsi developerzy mają swoje kontakty w amerykańskim gigancie.

Nie ma zresztą co ukrywać, że Microsoftowi przydałby się mocny zestaw gier na wyłączność. Xbox One X zadebiutował tej jesieni - i zrobił to w stylu dużo lepszym od oczekiwanego - ale w parze z premierą nowej edycji konsoli wcale nie poszedł okazały pakiet exclusive'ów. Może zatem w tym roku przyjdzie czas na mocniejsze uderzenie?

Najbardziej znanymi przykładami współpracy Microsoftu z zewnętrznymi studiami, których efektem były gry na (choćby czasową) wyłączność, są Rise of the Tomb Raider, Ryse, Dead Rising czy Cuphead. Ostatnio udało się też uzyskać konsolową wyłączność na pecetowy hit PlayerUnknown's Battlegrounds, które na Xboksie One jest dostępne w ramach programu Xbox Game Preview.

Microsoft zainwestuje w gry na wyłączność, także czasową - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?