Informacje

Wiedźmin - o aktorach grających w serialu jeszcze długo nie usłyszymy?

... Katarzyna Dąbkowska

Lauren Schmidt Hissrich potwierdza, że projekt jest we wczesnej fazie produkcji. Nie było jeszcze castingów.

Wiedźmin - o aktorach grających w serialu jeszcze długo nie usłyszymy? - obrazek 1

Już od dawna wiemy o tym, że Netflix we współpracy z Platige Image wyprodukuje serial na podstawie przygód Garalta z Rivii. Projektem zajmuje się również Lauren Schmidt Hissrich, która nie tak dawno ujawniła logo i miejsca akcji serialu. Teraz, w kolejnym poście w serwisie Twitter, przyznaje, że projekt jest w bardzo wczesnej fazie produkcji.

Hissrich napisała:

Tak wiele pytań na temat #TheWitcher, więc oto co mogę powiedzieć: to wciąż wczesny etap produkcji z punktu widzenia telewizji. Przed nami jeszcze długa droga castingów, poszukiwania lokalizacji i budowania świata. W tej chwili jestem ja, książki, mnóstwo świetnych i kompetentnych partnerów oraz mój ukochany komputer. Robimy to.

Ostatnie plotki głoszą, że serialowy Wiedźmin ma pojawić się jeszcze w tym roku. Jeśli brać jednak pod uwagę słowa Hissrich, raczej nie zapowiada się na to, aby przygody Geralta pojawiły się na Netfliksie w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że Lauren Schmidt Hissrich będzie pełniła funkcję scenarzysty i producenta wykonawczego. Obejmuje również pełną kontrolę artystyczną nad tym projektem. Producentami wykonawczymi są natomiast Sean Daniel (Mumia) i Jason Brown (The Expanse) z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, a także Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko (Sztuka spadania) z Platige Image. Bagiński będzie pełnił dodatkowo także rolę reżysera serialu. Nie mogło również zabraknąć Andrzeja Sapkowskiego, który jako autor powieści będzie pełnił rolę koordynatora. Serial ma zadebiutować wyłącznie na platformie Netflix.

Wiedźmin - o aktorach grających w serialu jeszcze długo nie usłyszymy? - obrazek 2