News

Switch najpopularniejszą konsolą 2017 roku?

Patryk Purczyński, 01.01.2018 12:43 2

Firma analityczna GBH Insights opublikowała listę najlepiej sprzedających się urządzeń w 2017 roku. Wśród konsol najpopularniejszy okazał się Switch.

Nintendo Switch w 2017 roku sprzedało się w 15 milionach egzemplarzy - szacuje GBH Insights. Taki wynik miałby dać pierwsze miejsce wśród konsol i piąte w kategorii wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego. Okres premierowy (a trzeba pamiętać, że platforma debiutowała w tym roku) to teoretycznie najpomyślniejszy czas, więc trudno się dziwić, że obecne na rynku od czterech lat PS4 i XOne nie nadążyły za nowym dzieckiem Wielkiego N. Z drugiej jednak, pomni fiaska Wii U obserwatorzy muszą uznać ten rezultat za sukces japońskiej firmy.

Najpopularniejszym sprzętem elektronicznym w 2017 roku był oczywiście iPhone, który nie pozostawił konkurencji żadnych złudzeń. Od drugiego na liscie Samsunga Galaxy S8 i Note 8 produkt Apple'a sprzedał się prawie siedem razy lepiej.

  1. iPhone - 223 miliony sprzedanych sztuk
  2. Samsung Galaxy 8 i Note 8 - 33 miliony
  3. Amazon Echo Dot - 24 miliony
  4. Apple Watch - 20 milionów
  5. Nintendo Switch - 15 milionów
najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.