Informacje

Star Wars Battlefront II przedmiotem kontrowersji również we Francji

... Katarzyna Dąbkowska

Tamtejszym władzom również nie podoba się polityka EA.

Star Wars Battlefront II przedmiotem kontrowersji również we Francji - obrazek 1

Afera ze Star Wars Battlefront II wciąż trwa. Sprawą zainteresowała się Belgia, choć nie podjęto żadnych konkretnych kroków. Hawaje również potępiły politykę prowadzoną przez EA. Teraz swoje trzy grosze wtrąciła również Francja. Senator Jérôme Durain postanowił dodać kilka słów od siebie:

Wydaje mi się, że skrzynki z losową zawartością wymagają szczególnej uwagi ze strony władz publicznych. Wielu graczy i wyspecjalizowanych obserwatorów debatuje na temat szkodliwych skutków rozprzestrzeniania się mikrotransakcji w świecie gier wideo. Chociaż na tym etapie nie uważam, że konieczne jest wprowadzenie konkretnych przepisów, zastanawiam się, czy nie powinno się zapewnienić konsumentom ochrony w tej dziedzinie. Wykorzystanie skrzyń z łupami, w których pojawiają się dodatki kosmetyczne wydaje się być dobrze akceptowane przez opinię publiczną. Rozwój tak zwanych praktyk "pay-to-win" jest bardziej kontrowersyjny, co pokazują niedawne debaty na temat gry Star Wars Battlefront 2.

Durain jednak nie potwierdził, czy w tym temacie zostaną podjęte we Francji jakiekolwiek kroki prawne. Aktualnie mikrotransakcje w Star Wars Battlefront II zostały wyłączone (najprawdopodobniej po interwencji Disneya). EA ma je ponownie uruchomić, jak już rozwiąże problem.

Star Wars Battlefront II przedmiotem kontrowersji również we Francji - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?